Kombinace kojení a krmení z láhve

4.1.2014

Kombinace kojení a krmení z láhve

Než zavedete krmení z láhve vedle kojení, budete potřebovat řadu věcí.

Zvolte si láhev, která vašemu dítěti poskytne takové zážitky z krmení, jež se co nejvíce blíží zkušenostem s kojením. Takto proběhne přechod od kojení na krmení z láhve tím nejhladším způsobem.

Pro začátek budete potřebovat 3 nebo 4 láhve a několik dudlíků s různým průtokem, které se přizpůsobí vašemu dítěti během růstu. V ideálním případě zkuste s prvním předložením láhve dítěti do chvíle, než se kojení stabilizuje (přibližně 3 až 4 týdny po narození).

Pokud se hodláte vrátit do práce, začněte krmit z láhve nejméně dva týdny předtím, než nastoupíte do práce. Dítěti může zvykání na krmení z láhve chvíli trvat. 

Několik tipů:

  • Buďte trpělivá. Některé děti se napijí trochy mléka, mohou usnout a odpočinout si, a poté se vzbudí a ještě se napijí.
  • Během krmení držte láhev nakloněnou, aby byl dudlík vždy plný mléka a zabránil dítěti v polykání vzduchu.
  • Snažte se zavést návyk odříhnout v polovině krmení a po krmení.
  • Držte láhev tak, aby s vámi dítě mohlo udržovat oční kontakt. Krmení z láhve může být fyzicky stejně uspokojivé, jako kojení, pokud své dítě přivinete k sobě.
  • Nabídněte dítěti lahev o něco později, než je obvyklá doba krmení, aby mělo větší hlad i zájem.
  • Ohřejte dudlík teplou vodou, aby byl lákavější.
  • Kápněte na špičku dudlíku trochu mléka. Když ho dítě ochutná, možná bude chtít další, a začne sát.

Otázka: „Jak často je třeba krmit dítě z láhve?
Odpověď: „Stejně jako u kojení je dítě potřeba krmit mateřským nebo náhradní stravou z láhve tak často, jak potřebuje. Objem stravy postupně narůstá až do doby, kdy začnete přecházet na pevnou stravu, a potom se počet krmení a jejich frekvence snižuje.

aventbaby.cz > Aktuality > Kombinace kojení a krmení z láhve