Vícečetná narození a předčasně narozené děti

Nedonošené děti

Předčasně narozené děti

839411_steps_to_latch_on_01-l.jpgPředčasně narozené děti mají speciální potřeby mateřského mléka a bližšího kontaktu s maminkou. Někdy není možné kojit přímo po porodu, ale je nutné odsávat.

Aby se kojení správně rozvíjelo, měla by maminka začít odstříkávat za 6 hodin po porodu, zhruba každé 2-3 hodiny, 10 až 15 minut každý prs. Dvojitá elektronická odsávačka Philips AVENT vám pomůže zvýšit zásoby mateřského mléka, zvláště je-li miminko narozené předčasně nebo je velmi malé. Mléko bude podáváno stříkačkou nebo sondou do té doby, než zesílí a samo bude schopné sát. Zkuste odsávat hned, jak se vzbudíte a předtím, než vás začne něco rušit.

Je velmi důležité odstříkávat pravidelně a alespoň 6-8 krát během 24 hodin. Je také důležité odsávat i během noci, protože vaše tělo tvoří mléko i v noci. Vždy je důležité se řídit pokyny zdravotníků, aby nenastaly případné problémy.

Dvojčata a vícerčata

Příroda je štědrá, většina žen má dostatek zásob mateřského mléka, že by nakrmila dvojčata i trojčata. I za předpokladu, že miminka jsou dostatečně nakrmena, pořád bude mít maminka dostatek mléka.

Začněte krmením každého miminka zvlášť, aby se případné běžné problémy mohly vhodně řešit. Po čase je může krmit odděleně nebo současně. Pokud odstříkáváte mléko, elektronické odsávačky Philips AVENT vám pomohou odstříkat rychleji více mléka. 


AVENTbaby.cz > Průvodce kojením > Nedonošené děti