Řešení obvyklých problémů

Ploché nebo vpáčené bradavky

Jedna z deseti žen má plochou nebo zapadlou jednu nebo obě bradavky.
Pokud jsou bradavky v pořádku, v chladu, při podráždění a při vzrušení vystoupí ven. Potom by neměl být s kojením problém. Můžete to vyzkoušet. Štípněte se v blízkosti bradavky palcem a ukazováčkem. Jestliže bradavka „vyjde ven“, je vše v pořádku. Miminko si ji ve správné kojící poloze sacím pohybem lehce vytáhne ven.

Pokud máte vpáčenou bradavku, může vám v prvních dnech pomoci AVENT Niplette. Několik minut před každým kojením pomocí Niplette vytáhněte bradavku a potom začněte kojit.

AVENT Niplette můžete také používat během těhotenství nebo v jeho počátcích, pokud to není bolestivé. Niplette neodstraní trvale ploché nebo vpáčené bradavky.

Kvasinková infekce bradavek (kandida)

Jestliže začnou prsy bolet, bradavky zrůžoví nebo začnou svědit, případně začne vystřelovat pronikavá bolest do prsou při kojení nebo i mezi kojením, je pravděpodobné, že se jedná o kvasinkové onemocnění. To je častý problém a snadno jej vyléčí váš lékař. Není třeba přerušovat kojení.

Nalité prsy

Jestliže se vám nalijí prsy a vy se necítíte příjemně (cítíte, že mléko chce ven), kojte své miminko tak často, jak je to jen možné a zbytek mléka odsajte odsávačkou mateřského mléka Philips AVENT, abyste ulehčila prsům, než miminko začne znovu sát. Nepříjemný pocit při nalévání prsů je možné zmírnit přikládáním studených obkladů mezi kojením. Kojte své miminko dostatečně dlouho. Abyste ulehčila svým prsům, můžete použít komfortní sběrače mateřského mléka AVENT uložené v podprsence. Jejich jemný tlak snižuje nalévání a současně zachycují přebytečné mléko. Jestliže máte prsy plné, pocity mezi kojením jsou hodně nepříjemné a vy nechcete své dítě budit, použijte odsávačku Philips AVENT a mléko si odsajte a uskladněte.

Prosakování mléka

Prosakování mateřského mléka přes oděv způsobuje časté rozpaky. Předejít jim můžete použitím absorpčních denních nebo nočních vložek do podprsenky AVENT nebo pracích absorpčních bavlněných vložek AVENT. Vložky mají jemnou bavlněnou izolační vrstvu, která absorbuje vytékající mléko a nepouští je skrz oděv. Vložky AVENT Ultra Comfort mají unikátní čtyři vrstvy. Vlhkost je vtahována do vložky vysoce absorpčním jádrem, takže vrstva přiléhající k pokožce zůstává suchá. Není zamezeno cirkulaci vzduchu a tím se snižuje možnost poškození bradavek. Tvar vložky je vytvořen tak, aby se vložka při nošení neposouvala a bradavky měly dokonalé pohodlí.

Pro shromáždění přebytečného mléka pro další krmení lze použít komfortní sběrače AVENT bez větracích otvorů.

Bolavé nebo popraskané bradavky

Když je miminko při kojení od začátku ve správné poloze, nemělo by dojít k poškození bradavky nebo pocitům bolesti. Pokud se tak stane, snažte se udržet bradavky v suchu pomocí absorpčních vložek AVENT a jejich pravidelnou výměnou. Sběrače AVENT s větracími otvory mohou být nošeny krátkou dobu. Umožňují cirkulaci vzduchu, zabraňují odírání bradavek oděvem a podporují jejich hojení. Pro urychlení hojení či ochranu bradavek můžete použít krém na bradavky AVENT.
Zvlhčuje a obnovuje vláčnost pokožky. Krém je hypoalergický, nepřibarvovaný, není parfémován ani konzervován. Pro miminko je absolutně bezpečný, před kojením jej není třeba odstraňovat.
Pokud jsou bradavky popraskané a nesnesitelně bolí, můžete použít kloboučky AVENT, které dovolují pokračovat v kojení. Jsou vyrobeny z ultratenkého silikonu bez chuti a bez zápachu. Jejich vykrojený tvar umožňuje dítěti kontakt s pokožkou maminky. Kontaktní kloboučky jsou vhodnou pomůckou pro maminky s plochými či vpáčenými bradavkami.
Poznámka: Použití kloboučků konzultujte s odborníky.

Retence mléčného kanálku a mastitida

Jestliže prsy zčervenají, jsou zanícené, na dotyk jsou horké a vy máte vysokou teplotu a necítíte se dobře, pravděpodobně u vás došlo k ucpání mléčného kanálku. Pokud teploty přetrvávají mohlo by se jednat o zánět prsu – mastitidu. Pokračujte v kojení, mléko si odsávejte, použijte ledové obklady nebo vyhledejte lékaře. Ten vám předepíše potřebné léky, které je bezpečné užívat i při kojení.

Prsní termovložka - 2 ks

Přispívá ke stimulaci a uklidnění.

Cena vč. DPH 399 Kód 556947Původní cena: 499 Kč
ks

Niplette systém - 1 ks

Jednoduchá léčba plochých nebo vpáčených bradavek.

Cena vč. DPH 743 Kód 002943Původní cena: 929 Kč
ks
AVENTbaby.cz > Průvodce kojením > Obvyklé problémy