Přiložení k prsu

Přiložení k prsu

Správná technika přiložení miminka k prsu zajišťuje, aby kojení nebylo bolestivé a aby miminko dostalo dostatečné množství mateřského mléka. Ujistěte se, že tělo miminka je čelem k vašemu a pusinka směrem k vaší bradavce a skoro se dotýká prsu.

Podržte prs čtyřmi prsty ve spodní části a palcem v horní. Pohlaďte spodní ret miminka bradavkou a až miminko otevře pusinku způsobem, jako když chce zívat, přiložte miminko rychle k prsu. Miminko musí uchytit i část dvorce, protože nekojíte pouze z bradavky. Nikdy nezkoušejte přiložit miminko s pusinkou jen částečně otevřenou, neboť to vede k:

  • bolavým bradavkám z nevhodné polohy
  • špatnému vyprazdňování prsu
  • sací reflex miminka není pořádně stimulován a výsledkem je nedostatek mléka.

Když miminko otevře pusinku, jako když zívá, přiložte je rychle k prsu. Nezapomeňte, že nekojíte pouze z bradavky. Pusinka by měla pokrýt bradavku a většinu dvorce. Pokud to tak není, přerušte kojení prstem a zkuste najít správnou pozici a znovu přiložte miminko k prsu. Neměla byste zkoušet udržovat prs od nosu miminka.

prisati.jpg

Pokud je miminko správně přiloženo, jeho dýchání to nebude zabraňovat. Pokud budete mačkat prs, abyste jej uvolnila pro dýchání miminka, může to vést k problémům (bolestivé trhlinky na bradavkách, ucpané kanálky, ragády). Když miminko saje správně, měla byste vidět jemný pohyb na spáncích.

839511_steps_to_latch_on_02-l.jpg 839611_steps_to_latch_on_03-l.jpg 839711_steps_to_latch_on_04-l.jpg

Nenuťte miminko pít, pokud vyloženě nechce. Přikládání k prsu potřebuje trénink. Jestli máte potíže delší dobu, kontaktujte lékaře, porodní asistentku nebo laktační poradkyni.


AVENTbaby.cz > Průvodce kojením > Přiložení k prsu